Close Menu
ikwasinharen.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Internet
  • Amusement
  • Geschiedenis
  • Culinair
  • Disclaimer
Facebook X (Twitter) Bluesky
Facebook X (Twitter) Bluesky Threads
ikwasinharen.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Internet
  • Amusement
  • Geschiedenis
  • Culinair
  • Disclaimer
ikwasinharen.nl

Een totaalverbod op open schoenen

0
Door Ik was in Haren op 30 april 2026 Alledaags

IWIH had het kunnen weten. De eerste zonnestraal, de eerste 14‑graden‑dag, en het straatbeeld verandert onmiddellijk in een openluchtmuseum van menselijke voetverwaarlozing. Alsof de lente niet alleen krokussen, maar ook kloven, eeltplaten en tenen met de textuur van gedroogde vis naar boven duwt. Het is ieder jaar hetzelfde ritueel: de jassen gaan uit, de slippers gaan aan, en IWIH vraagt zich opnieuw af waarom hij überhaupt nog naar buiten gaat.

Want open schoenen zijn geen schoeisel. Open schoenen zijn een maatschappelijk falen. Een collectieve beslissing om elkaar te confronteren met lichaamsdelen die evolutionair gezien bedoeld waren om verborgen te blijven. Tenen zijn functioneel, zeker. Maar dat geldt ook voor darmen, en die leggen we ook niet op een terrasstoel.

Het begint altijd subtiel. Een sandaaltje hier, een slipper daar. Maar binnen een week is het straatbeeld veranderd in een parade van gele blokken eelt, stugge zwarte haren die fier uit tenen omhoogsteken en hielen die eruitzien alsof ze al sinds 1998 geen contact meer hebben gehad met stromend water. IWIH ziet kloven waar je een bankpas in kunt steken. Eksterogen die lijken te knipogen. Nagels die qua vorm en kleur het midden houden tussen kalksteen en archeologische vondst.

En toch doen mensen alsof dit normaal is. Alsof het de meest logische zaak van de wereld is om je voeten, je blote voeten, in het openbaar tentoon te stellen. Alsof de rest van de samenleving verplicht is om mee te doen aan een soort ongevraagde podofreakshow.

IWIH vindt dat het genoeg is geweest. Hij pleit voor een totaalverbod op open schoenen in de openbare ruimte. Niet een richtlijn, niet een advies, maar een keihard, juridisch afdwingbaar verbod. Wat je achter de voordeur doet, moet je zelf weten. Wil je daar op blote voeten door het leven strompelen, prima. Wil je je tenen laten luchten, ga je gang. Maar zodra je de drempel over stapt, trek je iets aan dat de menselijke voet volledig omsluit. Dat is geen beperking van vrijheid, dat is een bijdrage aan een gezonde fatsoenlijke samenleving.

Het argument dat open schoenen “lekker zitten” wuift IWIH resoluut weg. Ook een pyjamabroek zit lekker, maar niemand draagt die naar kantoor. Tenminste, dat hoopt hij. En het idee dat voeten moeten “ademen” is al helemaal onzin. Als er één lichaamsdeel is dat beter niet ademt, dan zijn het wel tenen.

IWIH weet dat hij hiermee tegen een machtige lobby ingaat: de slipperindustrie, de sandalenmaffia, de Birkenstock‑fundamentalisten. Maar iemand moet het zeggen.

De lente mag komen. De zon mag schijnen. Maar de voeten blijven uit het zicht.

Buy Me a Duvel
blote voeten sandalen slippers zomer
Share. Facebook Twitter Threads Bluesky Copy Link
Ik was in Haren

Related Posts

Bodybalance, over strijders en godinnen

Bellen is altijd overbodig

Autodrama en garageleed

Reacties staan uit

ikwasinharen.nl

STEUN ONS!

Buy Me a Duvel
Schrijvers
  • Blonde Hond

    Trots PVV-lid dat wekelijks de maatschappij voor jullie analyseert.

  • Carla Chemtrail

    Houdt al jaren de lucht in de gaten en deelt haar bevindingen trouw in haar luchtlogboek, voor wie nog steeds denkt dat een blauwe lucht toeval is.

  • Dichter tegen Wil en Dank

    De dichter die liever niet zou dichten, maar geen keus heeft. Een borrel maakt het leven dragelijk.

  • A Dutchman i Norge

    Een Nederlander die naar Noorwegen verhuisde en sindsdien regelmatig verslag doet van alles wat daar net even anders, duurder of kouder is.

  • Ik was in Haren

    Schrijft al vele jaren over de wereld die hem telkens teleurstelt, bij voorkeur met een Duveltje in de hand en hij heeft weinig vertrouwen in de rest.

  • Luiz du la Pelz

    Komt en gaat zoals een slechte smartlap: wij kijken uit naar zijn wederkomst.

  • Suuz Sjravelt

    De positieve uitzondering in dit pessimistische gezelschap, met verhalen over het gewone leven en een optimisme dat de rest hier niet begrijpt.

IWIH Focus ST build
Copyright © 2026 ThemeSphere. Powered by WordPress.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.