Close Menu
ikwasinharen.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Internet
  • Amusement
  • Geschiedenis
  • Culinair
  • Disclaimer
Facebook X (Twitter) Bluesky
Facebook X (Twitter) Bluesky Threads
ikwasinharen.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Internet
  • Amusement
  • Geschiedenis
  • Culinair
  • Disclaimer
ikwasinharen.nl

Liefde gaat door de maag

2
Door Eric Lee op 29 maart 2015 Alledaags

De zaterdagavond maaltijd, toch meestal wel het culinaire hoogtepunt van de week. Was het een stampot gemaakt door de vrouw des huizes, een vijf gangen diner in een drie sterren Michelin restaurant of een broodje shoarma bij de plaatselijke nacht-turk? Wat het ook was en waar je ook je diner genuttigd hebt de belangrijkste vraag is natuurlijk of het smaakvol was. De keuze tussen smaakvol en ranzig hangt met name af van de relatie die je hebt met de kok dan het daadwerkelijke culinaire hoogstandje zelf. Hoe meer iemand zich aangetrokken voelt tot de kok des te meer genot die persoon uit het eten haalt. Aldus nieuw onderzoek.

Volgens de onderzoekers heeft ieder mens een zogeheten ‘comfort food’. Voedsel waar men zich prettig bij voelt. In tijden van eenzaamheid of verdriet zijn de proefpersonen dan sneller geneigd om deze maaltijden tot zich te nemen. De oorsprong van dit fenomeen is terug te vinden in de jeugd. Comfort food is in de meeste gevallen ook nou juist het voedsel dat men in de jeugd veelal kreeg toegediend.

Mocht de vrouw des huizes (waar je ongetwijfeld veel om geeft) een maaltijd maken die in je comfort zone ligt dan is de kans vrij groot dat je zonder blikken en blozen zegt dat de maaltijd overheerlijk is. Zonder ook maar iets geproefd te hebben! Dat valt de man ook niet te verwijten, onze hersenen zijn vertroebeld door invloeden uit de jeugd. De kans bestaat dat het keukenprinsesje helemaal geen kookwonder is. Alleen de heer des huizes ziet dat niet.

Wellicht is het een goed idee om éénmaal per week een maaltijd met de buurman te ruilen voor een onafhankelijke observatie. Verdere maatregelen en sancties jegens de vrouwen kunnen dan onderling besproken worden.

Buy Me a Duvel
Eten koken liefde maag
Share. Facebook Twitter Threads Bluesky Copy Link
Eric Lee

Related Posts

Bodybalance, over strijders en godinnen

Bellen is altijd overbodig

Autodrama en garageleed

2 reacties

  1. peter op 29 maart 2015 14:23

    Met de buurman? ben je meteen je vrouw kwijt.

    • Eric Lee op 29 maart 2015 14:30

      Maar dan heb je wel weer een nieuw exemplaartje!

ikwasinharen.nl

STEUN ONS!

Buy Me a Duvel
Schrijvers
  • Blonde Hond

    Trots PVV-lid dat wekelijks de maatschappij voor jullie analyseert.

  • Carla Chemtrail

    Houdt al jaren de lucht in de gaten en deelt haar bevindingen trouw in haar luchtlogboek, voor wie nog steeds denkt dat een blauwe lucht toeval is.

  • Dichter tegen Wil en Dank

    De dichter die liever niet zou dichten, maar geen keus heeft. Een borrel maakt het leven dragelijk.

  • A Dutchman i Norge

    Een Nederlander die naar Noorwegen verhuisde en sindsdien regelmatig verslag doet van alles wat daar net even anders, duurder of kouder is.

  • Ik was in Haren

    Schrijft al vele jaren over de wereld die hem telkens teleurstelt, bij voorkeur met een Duveltje in de hand en hij heeft weinig vertrouwen in de rest.

  • Luiz du la Pelz

    Komt en gaat zoals een slechte smartlap: wij kijken uit naar zijn wederkomst.

  • Suuz Sjravelt

    De positieve uitzondering in dit pessimistische gezelschap, met verhalen over het gewone leven en een optimisme dat de rest hier niet begrijpt.

IWIH Focus ST build
Copyright © 2026 ThemeSphere. Powered by WordPress.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.